DZIEŃ 1: NAKŁO - SŁUPSK

Muzeum Ziemi Krajeńskiej W Nakle mieści się w spichlerzu gdzie obok eksponatów archeologicznych i etnograficznych znajduje się dział historii, w którym zgrupowane są muzealia historyczno - artystyczne, dokumenty, fotografie, numizmatyka i medalierstwo.

Słupsk to miasto o siedemset letniej historii, założone na skrzyżowaniu rzeki Słupi z prastarym szlakiem. Będzie można w nim zobaczyć m.in. Ratusz Miejski, Starą Bramę, Kościół Mariacki, Kościół Św. Jacka, Muzeum Pomorza Środkowego, Młyn Zamkowy, Spichlerz, Basztę Czarownic i Pomnik Powstańców Warszawy.

 

DZIEŃ 2: USTKA - DOLINA CHARLOTTY

Ustka to pięknie położona miejscowość, u ujścia rzeki Słupi, która swój urok zawdzięcza wielu zabytkom m.in. latarni morskiej i nadmorskiej promenadzie.

Dolina Charlotty to idealne miejsce dla osób, poszukujących wyciszenia, odpoczynku i kontaktu z naturą. Usytuowana jest prawie 10 kilometrów na południowy-wschód od Ustki i w podobnej odległości na północny-zachód od Słupska.

DZIEŃ 3: ZACHODNIOPOMORSKI SZLAK TURYSTYCZNY

Około ośmiogodzinna wycieczka autokarem

po okolicach na trasie: Dźwirzyno - Mrzeżyno - Trzebiatów - Trzęsacz - Rewal - Niechorze - Kamień Pomorski.

DZIEŃ 4: KOŁOBRZEG

Najbardziej malownicze miasto Pomorza Zachodniego o ponad tysiącletniej tradycji, położone po obu stronach rzeki Parsęty, w którym będzie można zwiedzić Muzeum Oręża Polskiego,

Stare Miasto (m.in. katedra, ratusz) oraz objechać strefę uzdrowiskowo - wczasową.
Zakończeniem wycieczki będzie wizyta w porcie i rejs statkiem po Redzie.

 

Wyjazd

godzina 5.00 – parking ZUS

Powrót

ok. godziny 23.00

Koszt uczestnictwa:

  • członkowie PTTK - 550 zł/os.
  • pozostali - 570 zł/os.

 

Świadczenia zawarte w cenie:

Przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota i przewodnika, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, ubezpieczenie NNW, obiad.

Wycieczka przeznaczona jest dla członków i sympatyków Oddziału PTTK w Sieradzu i ma na celu poznanie ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych.

Wyjazd nie ma charakteru komercyjnego, odbywa się na zasadach samoorganizacji i jest imprezą non-profit.