Skład Zarządu Koła Rowerowego "Wagant" przy oddziale PTTK w Sieradzu (kadencja 2017 - 2020).

  • Gabriel Bartkiewicz- prezes
  • Donata Galas - sekretarz
  • Elżbieta Malewska - skarbnik

Zapraszamy do kibicowania kolarzom uczestniczącym w 28. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków

Zduńska Wola, środa 28 czerwca  około godziny 17.00

Trasę około 16,5 km z Sieradza do Zd Woli można bez większego wysiłku pokonać w ciągu godziny. W większości  droga prowadzi ścieżką rowerową, należy zachować ostrożność jadąc poboczem od mostu drogowego na Warcie do zajazdu „Na Półboru”. Droga powrotna jest łatwiejsza  i można  ją pokonać szybciej z uwagi na  nachylenie terenu w kierunku Sieradza.

 

Zapraszamy na rekreacyjną przejażdżkę rowerową dookoła zbiornika Smardzew.

Niedziela, 18 czerwca godzina 9.45 zbiórka na stacji paliw Shell na Alei Grunwaldzkiej

Trasa około 25 km, czas przejażdżki około 3 godzin. 

6 maja Koło Rowerowe „Wagant” zaprosiło Sieradzan na wiosenny rajd po sieradzkich parkach, placach i skwerach.

Mimo początkowo niezbyt zachęcającej pogody na miejscu zbiórki stawiło się prawie 40 osób. Każdy otrzymał folder i naklejkę identyfikującą go z grupą.

Trasa wycieczki licząca ok. 9 km. przebiegała przez Park Staromiejski, Plac Piłsudskiego, Plac Wojewódzki,Skwer Miast Partnerskich, Rynek, Rynek Praski, Park im. A. Mickiewicza i Park etnograficzny.

Na każdym z ośmiu przystanków uczestnicy wysłuchali ciekawych informacji o poszczególnych miejscach przedstawionych przez przewodnika p. Wiesławę Sujecką.

Nie zabrakło też wspólnej zabawy w postaci konkursów dotyczących Sieradza i trasy rajdu. Na wszystkich, którzy poprawnie odpowiedzieli na wylosowane pytania czekały nagrody: koszulki ze specjalnie na tę okazję zaprojektowanym nadrukiem „Zwiedzamy Sieradz na rowerze” oraz zestawy akcesoriów rowerowych.

Dodatkowym punktem na trasie przejazdu była wizyta na Wzgórzu Zamkowym, gdzie odbywały się Wrota Czasu. Cała grupa rowerzystów miała okazję opowiedzieć o przebiegu rajdu a także zachęcić licznie zgromadzonych Sieradzan do aktywnego wypoczynku na rowerze i uczestniczenia w kolejnych tego typu wyprawach.

Wspólny rowerowy spacer po Sieradzu zakończył się piknikiem w Parku Etnograficznym.

Organizatorami rajdu byli: Koło Rowerowe „Wagant” oraz PTTK Oddział w Sieradzu przy wsparciu Urzędu Miasta Sieradza.


Obszerna fotorelacja zamieszczona jest na stronie  sieradz.naszemiasto.pl

 

 

 

W sobotę 6 maja zapraszamy do udziału w "Wiosennym rajdzie rowerowym po sieradzkich parkach, placach i skwerach".

Początek o godzinie 15.00 przy Centrum Edukacji Ekologicznej w Sieradzu, ulica Portowa 2

Rajd poprowadzi uczestników terenami zielonymi w granicach miasta. Grupa będzie poruszała się głównie ścieżkami rowerowymi, drogami gruntowymi oraz tymi ulicami, które zostały wybrane ze względu na małe natężenie ruchu. Trasa długości około 8 km obejmie Park Staromiejski, Plac Marszałka Piłsudskiego, Plac Wojewódzki, Skwer Miast Partnerskich, Rynek, Rynek Praski, Park Adama Mickiewicza. Zakończeniem imprezy będzie piknik na terenie Parku Etnograficznego. 

Uczestnicy zatrzymają się w każdym z wymienionych miejsc, gdzie będą mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach tematycznych i wiedzy o Sieradzu. Laureaci konkursów otrzymają nagrody. 

Zapisy w poniedziałek 24 kwietnia od godziny 16.00 do 18.00 w siedzibie PTTK w Powiatowej Bibliotece Publicznej ul, Żwirki i Wigury 4. Jeśli chętni nie zdążą się zapisać zapraszamy do CEE kilkanaście minut przed piętnastą w dniu wyjazdu, zapiszemy w ostatniej chwili.

Organizatorzy: Koło Rowerowe Wagant, PTTK Oddział w Sieradzu, przy wsparciu Urzędu Miasta Sieradza.

Pierwszy wyjazd, w którym uczestniczyli członkowie Koła Rowerowego odbył się 30 kwietnia 2016 roku i była to wycieczka na piknik strzelecki w Okręglicy.

Ostatni to wyprawa 25 listopada do miejscowości Zmyślona koło Zapolic, gdzie uczestniczyliśmy w odsłonięciu tablicy upamiętniającej zestrzelenie polskiego samolotu RWD 8 w pierwszych dniach września 1939 r.

W okresie sprawozdawczym odbyliśmy 5 oficjalnych zebrań i 3 towarzyskie.

Od 30 czerwca wszyscy członkowie koła posiadają jednakowe żółte koszulki z emblematem PTTK i herbem Sieradza.

Zorganizowaliśmy 5 sobotnich i 2 niedzielne wycieczki dla członków koła. Wzięliśmy czynny udział w „Rajdzie Szlakiem Sieradzkich Pomników zorganizowanym przez Referat Promocji UM Sieradza (10 września) i Rajdzie Dookoła Jeziorska przygotowanym przez Urząd Gminy w Warcie (24 września).

2 września pojechaliśmy do Belenia aby obejrzeć inscenizację walk na Wartą.

Podczas wrześniowego rajdu PTTK "Szlakiem Walk nad Wartą w 1939 roku" mieliśmy pod opieką kilkudziesięcioosobową grupę rowerową. Podczas tej imprezy jako drużyna braliśmy też udział w konkursie przeciągania liny i siłowania na rękę.

Liczba uczestników poszczególnych wyjazdów członków koła wahała się od 1 do 12 osób, średnio w każdej wycieczce uczestniczyły 4 osoby.

Łącznie przejechaliśmy 303 km, na siodełkach spędziliśmy ok. 28 godzin, średnia długość każdej wycieczki to 31 km.

Wyjeżdżaliśmy przeważnie o godzinie 10.00-11.00. Miejsca zbiórki to Rynek przy fontannie, remiza OSP i stacja paliw Shell.

Podczas wycieczek zwiedziliśmy 8 kościołów, 1 kapliczkę, 2 bunkry, 2 obiekty hydrotechniczne, 2 miejsca zestrzeleń lotników we wrześniu 1939, 3 cmentarze, gościliśmy w trzech domach: u Ewy Wicherek, Małgorzaty Grzelak i w Zmyślonej u państwa Wilków.

Przekroczyliśmy 7 mostów: nad Wartą, Żegliną i Myją.

Pogoda przeważnie dopisywała, raz pokonaliśmy część trasy w lekkim deszczu, raz musieliśmy skrócić wycieczkę z powodu ulewnego deszczu, trasę ostatniej wycieczki pokonywaliśmy w temperaturze ok. 6 ˚ C

Przy różnych okazjach mówiono o nas w mediach: Sieradzkiej TVMedia, Radiu Łódź oraz na portalach internetowych Sieradz Nasze Miasto i Nasze FM.

Obszerne relacje fotograficzne ze wszystkich wyjazdów były na bieżąco zamieszczane na profilu facebooka PTTK.

Istnienie Koła Rowerowego "Wagant" można było zauważyć również w innych regionach kraju i za granicą: pp Galasowie ubrani w nasze organizacyjne koszulki pokonali na rowerach przełom Dunajca docierając do Czerwonego Klasztoru.