06 lipca 2019 r.

UWAGA!

Zmiana godziny wyjazdu na godzinę 6:00

Z uwagi na rozpoczęty remont Muzeum pieniądza zwiedzane będzie Muzeum Narodowe z niezwykle cenną kolekcją obrazów znanych malarzy.

CENTRUM PIENIĄDZA NBP

Swoisty wehikuł czasu, którym można dotrzeć do najważniejszych miejsc związanych z historią pieniądza. Centrum Pieniądza NBP pomaga zrozumieć podstawowe zagadnienia oraz skomplikowane procesy ekonomiczne. Ekspozycja mieści się w 16 tematycznych salach (m. in. Skarbiec, czy Ulicę Bankową), które obejmują historię pieniądza od starożytności po współczesność.

ŁAZIENKI KRÓLEWSKIE

Zespół pałacowo-ogrodowy i letnia rezydencja króla Stanisława Augusta. Oaza zieleni nazywana "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie". Można tu odpocząć, obserwując przyrodę, oraz odwiedzić perły europejskiej architektury, takie jak Pałac na Wodzie, Starą Oranżerię czy Pałac Myślewicki.

Wyjazd godzina 6:00 – parking ZUS

Koszt uczestnictwa

• członkowie PTTK 100 zł/os.
  • pozostali 110 zł/os.

Przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota - przewodników, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.

Ubezpieczenie NNW

Wycieczka przeznaczona jest dla członków i sympatyków Oddziału PTTK w Sieradzu i ma na celu poznanie ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych.