10-12.05. 2019 r.

Czeskie ziemie mogą się poszczycić bogatą historią i różnorodnością zabytków. Dwanaście obiektów zostało wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa kulturowego UNESCO. Praga jest wspaniałym miastem, jedną z tych rzadkich metropolii, które podobnie jak Paryż czy Rzym zachwycają od pierwszego spojrzenia. Zapraszamy na ciekawą wycieczkę do kraju naszych południowych sąsiadów…

Program– propozycja:

1 dzień

Wyjazd z Sieradza o godz. 6:00 rano. Przejazd do Czeskiej Republiki do zabytkowego górniczego miasteczka Kutna Hora (UNESCO), którego historyczna starówka to architektoniczny klejnot o znaczeniu europejskim: zwiedzanie gotyckiej katedry św. Barbary, Kaplica Czaszek. Obiadokolacja, przejazd do Pragi, wieczorny rejs statkiem po Wełtawie, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień

Śniadanie w hotelu, zwiedzanie Pragi (UNESCO): Dzielnica Mała Strona z Hradczanami; klasztor na

Strahowie, Plac Loretański z Loretą i Pałacem Czerninów, Plac Hradczański z Pałacem Arcybiskupim, Zamek Praski z katedrą św. Wita. Czas wolny, zwiedzanie barokowej dzielnicy; Plac Malostranski z perłą praskiego baroku - kościół św. Mikołaja, Kościół Karmelitański, kamienny Most Karola. Spacer po ogrodzie hrabiego Waldsztajna. Obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

śniadanie, zwiedzanie Pragi (UNESCO) - Królewski Trakt; Stare Miasto, Plac Republiki z Wieżą Prochową i perłą secesji - Domem Miejskim, Uniwersytet Karola, Teatr Operowy, Rynek Staromiejski z ratuszem i Zegarem Orloj. Czas wolny (dla chętnych możliwość udziału we mszy św. w j. polskim), zwiedzanie Placu Wacława z pomnikiem patrona kraju i Muzeum Narodowym. Wyjazd (ok. godz. 14.00) z Pragi w trasę powrotną do kraju. Powrót do Sieradza ok. 23.00.

Koszt na osobę przy grupie 40 os.: 650 zł

 

Świadczenia zawarte w cenie: przejazd komfortowym autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka licencjonowanego pilota - przewodnika, 2 noclegi w hotelu **/*** w Pradze (pokoje 2 lub 3 osobowe z łazienkami), wyżywienie:

2 śniadania, 2 obiadokolacje, ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL włącznie w chorobami przewlekłymi

(10.000 euro) oraz bagaż (1.000 zł) SIGNAL IDUNA.

Cena nie zawiera:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu w tym rejs statkiem oraz przewodnika miejscowego w kwocie ok 800-900 CZK/os.

Uwaga:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).