Program wycieczki:

1. Cmentarz Powązkowski
  2. Zamek Królewski
  3. Stare Miasto

Cmentarz Powązkowski (tzw. Stare Powązki)

Najstarszy, najpiękniejszy zabytkowy cmentarz w Warszawie o ponad 200 letniej historii.

PL Warsaw Stare Powązki brama sw honoraty.jpg
By Hubert Śmietanka - Own work, CC BY-SA 2.5, Link

Zamek Królewski-Muzeum - Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej

Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej, Króla i Sejmu siedziba Naczelnika Państwa ,rezydencja Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej , wraz ze Starym Miastem wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO;

Zamek Królewski w Warszawie
By Alina Zienowicz Ala z - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Stare Miasto

Najstarszy ośrodek miejski Warszawy będący zwartym zespołem architektury zabytkowej, przeważnie z XVII i XVIII wieku o średniowiecznym układzie zabudowy, otoczone pierścieniem murów obronnych z XIV–XVI wieku z rynkiem rozmieszczonym na planie prostokąta.

Warsaw 07-13 img07 Old town.jpg
By A.Savin (Wikimedia Commons · WikiPhotoSpace) - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Wyjazd

godz. 7,00 – parking ZUS

ok. 21,00

Koszt uczestnictwa - członkowie PTTK 90 zł/os.
pozostali 100 zł/os.

przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota – przewodników,bilety wstępów do zwiedzanych obiektów ubezpieczenie: NNW.

Wycieczka przeznaczona jest dla członków i sympatyków Oddziału PTTK w Sieradzu i ma na celu poznanie ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych .

Wyjazd nie ma charakteru komercyjnego, odbywa się na zasadach samoorganizacji i jest imprezą non- profit.