07 – 11 września 2024 r.

I dzień

Przyjazd do Lusławic - Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Przejazd do Nowego Sącza . Zwiedzamy Starówkę Nowego Sącza, plac zamkowy

Przejazd do Starego Sącza. Zwiedzamy zabytkowy rynek najstarszego miasta Sądecczyzny, Klasztor Klarysek założony przez św. Kingę oraz ołtarz papieski zbudowany na okoliczność kanonizacji św. Kingi przez naszego  papieża św. Jana Pawła II.

Przejazd do Krynicy na miejsce zakwaterowania. Miejsce zakwaterowania willa Flora.

II dzień

Po śniadaniu zwiedzamy Krynicę Zdrój jedno z najciekawszych uzdrowisk w Polsce. Miejsca związane z Nikiforem Krynickim, Janem Kiepurą, Pijalnia wód Mineralnych. Wyjazd kolejką na Górę Parkową, zejście ścieżkami parku zdrojowego. Po drodze poznajemy właściwości źródła „Bocianówka” itp. Przejazd autokarem do Słotwin Areny, gdzie wyjeżdżamy wyciągiem krzesełkowym do wieży widokowej i wchodzimy na jej szczyt (48,5 m) ścieżką spiralną ok.1040 m.

Następnie jedziemy do sąsiedniego miasta Muszyny. Po drodze zwiedzamy zabytkową  cerkiew grekokatolicką ś1). Jakuba Młodszego z XVII w.  będącą na liście Światowego dziedzictwa UNESCO.

W Muszynie spacer po miasteczku, zwiedzanie ogrodów sensorycznych. Powrót do Krynicy.

III dzień

Po śniadaniu wyjeżdżamy w stronę Bieszczad. Po drodze zwiedzamy klasztor Nazaretanek w Komańczy – miejsce internowania Stefana Wyszyńskiego;

Cisną – miejsce związane z działalnością band UPA. Przerwa kawowa w słynnej karczmie ”Siekierezada”. Przejazd  do miejscowości Nasiczne do hotelu Diecezji Sandomierskiej, obiadokolacja i nocleg.

IV dzień

Jeśli pogoda dopisze proponuje spacer drogą przez nieistniejącą wieś Caryńskie do przełęczy Caryńskie (schronisko Koliba).

W zależności od możliwości grupy schodzimy do Nasicznego lub z przełęczy schodzimy do miejscowości Bereżki. Stąd autokarem przejeżdżamy przez Ustrzyki do Nasicznego.
Nocleg w Nasiczne.

V dzień

Po śniadaniu jedziemy drogą powrotną. Po drodze zatrzymujemy się w Polańczyku.

Z platformy widokowej podziwiamy widok Jeziora Solińskiego. Dalej jedziemy w kierunku Soliny. Po drodze zwiedzamy prywatne muzeum „Bojków” w Myszkowie. Jedziemy do Soliny, gdzie przejeżdżamy kolejką gondolową wzdłuż zapory na górę Jawor (1,5 km). Planowany wyjazd z Soliny ok. 15 – 15,30. Dopuszcza się możliwość zwiedzenia innych atrakcji , jeżeli czas pozwoli.

Informacje dodatkowe:

• Proszę o zabranie legitymacji emeryta-rencisty oraz ważnych legitymacji członka PTTK,
  • Wyjazd godz.5:00 - parking ZUS w Sieradzu,
  • Powrót ok. godz. 22-23:00 .

• członkowie PTTK - 1110 zł/osoba
  • pozostali - 1140 zł/osoba

Płatność w 2 ratach.

• Do 15.05.2024 w wys. 250 zł.
  • Pozostała kwota płatna do 31.07.2024

• przejazd autokarem turystycznym, opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW, opieka pilota i przewodników,
• bilety wstępów do zwiedz. obiektów kulturowych i przyrodniczych.
• 4 noclegi, 4 obiadokolacje , 4 śniadania

Zgłoszenia na wycieczkę proszę uzgadniać wyłącznie z organizatorem;

Wiesława Sujecka - organizator
tel. 501-242-201