miasto w Polsce położone w województwie opolskim

19 lipiec 2024 r (piątek)

Atrakcje turystyczne :

• Muzeum Regionalne :zwiedzenie obiektu:  historia Olesna w skrócie, izba Leśno - łowiecka i wystawa zmienna;
  • Rynek z historycznymi pomnikami, ratuszem. W letniej kawiarence na rynku można napis się kawy, zjeść lody czy nawet wypić piwko.
  • Przejście do najstarszego kościoła św. Michała w Oleśnie z 1226 r przy Rynku
  • spacer do kościoła parafialnego Bożego Ciała -perła neobaroku

• przejazd do sanktuarium św. Anny, świątynia pochodząca z 1518 roku - pomnik historii- ok. 1,5 km od Olesna Prawdziwa perła wśród drewnianych budowli sakralnych. Uznawane jest za jedną z najpiękniejszych budowli tego typu - jest to zabytek klasy zerowej. Najwybitniejszy z drewnianych kościołów Śląska Opolskiego i jedyny tego rodzaju w Polsce. Jego makieta zdobiła światową wystawę sztuki architektonicznej w Nowym Jorku. Nazywane jest „oleską różą zaklętą w drewno”. Jego niezwykłość polega na unikatowym kształcie architektonicznym.
  • przejazd do Siedmiu Źródeł -leśne uroczysko z ujęciem zdrowej źródlanej wody – można zabrać butelki, są tam wiaty pod którymi można zjeść przyniesiony ze sobą posiłek
  • powrót do Olesna do sklepu firmowego Mleczarni Olesno która posiada wiele europejskich certyfikatów- produkt znany nie tylko w Polsce - śmietankówka oleska- na bazie 17% alkoholu ze śmietaną napój w trzech smakach-śmietany, kakao i kawy, wspaniale oleskie masło, sery - będzie można nabyć wymienione artykuły
  • obiad w restauracji na Kamieniu 5 km za Olesnem w Borkach Małych w pięknym  plenerze – planowany na godz. 16,00 Restauracja na Kamieniu.

Informacje - dodatkowe:

• proszę o zabranie legitymacji emeryta-rencisty oraz ważnych legitymacji członka PTTK,
  • Wyjazd godz. 7,oo - parking ZUS  w Sieradzu,
  • Powrót ok. godz. 21:00-22:00

• członkowie PTTK - 150 zł/osoba
  • pozostali - 160 zł/osoba

Płatność w 2 ratach:

I – do 29.02.2024 w wys. 50 zł.
Pozostała kwota płatna do 01.07.2024.

• przejazd autokarem turystycznym, opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW, opieka pilota i przewodników,
  • bilety wstępów do zwiedz. obiektów kulturowych i przyrodniczych.

Zgłoszenia na wycieczkę proszę uzgadniać wyłącznie z organizatorem;

Wiesława Sujecka - organizator
tel. 501-242-201