Lubiąż

Opactwo cystersów – największy na świecie cysterski zespół klasztorny. Unikat w skali świata; położony w zakolu rzeki Odry; Większy od Wawelu i Zamku Królewskiego w Warszawie razem wziętych; odrestaurowany częściowo, pozostała budowla to podupadająca ruina; czy warto odwiedzić to miejsce? Oto wypowiedz jednego z turystów … gdy zobaczyłem te trzy sale na żywo, to nogi w kolanach mi się ugięły. Oniemiałem. Zapomniałem na chwilę o wszystkich zniszczeniach, nad którymi ubolewałem do tej pory. Czułem tylko słodycz ….

Wołów

Zamek Piastowski - Siedziba Starostwa Powiatowego - trzykondygnacyjna budowla z 15 metrową wieżą ,zachowana w bardzo dobrym stanie. We wnętrzach zachowały się renesansowe sklepienia, a także oryginalny, piaskowy portal z piastowskim orłem i płaskorzeźbami aniołów). Nad bramą w murze południowym podziwiać można herbowy kartusz. Warto również zwrócić uwagę na, niedawno odrestaurowaną, barokową figurę maryjną z XVII w. zdobiącą zamkowy plac. Maria z aureolą była uznawana za jedną z najpiękniejszych figur na Śląsku. W godzinach pracy urzędu, możliwe jest wejście na wieżę, by podziwiać piękną panoramę miasta i okolic. Przy dobrej pogodzie widoczny jest nawet masyw Ślęży!

Leśnica

Zamek dawna rezydencja książęca - Centrum Kultury Zamek. Zbudowany w XII w. przez  dynastię Piastów wrocławskich,  książąt śląskich; po ich śmierci w 1335 r. dobra leśnickie przeszły do Korony Czeskiej. Król czeski sprzedał dobra mieszczanom wrocławskim. Na przestrzeni swoich blisko 900- letnich dziejów, zamek przechodził różne dzieje; Zapadła nawet decyzja Jego rozbioru; szczęśliwie zachowany dzięki konserwatorom zabytków , dziś służy społeczeństwu;

• Wyjazd 6:30 parking ZUS w Sieradzu
  • Powrót około godziny 23:00
  • Opłata na rzecz organizacji wycieczki wynosi: dla członka PTTK z aktualnie opłaconą składką członkowską - 150 zł. dla pozostałych - 170 zł.
  • W cenie zawarte są: przejazd autokarem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, pilot na trasie przejazdu, przewodnicy, parkingi, ubezpieczenie NNW.
  • Wpłat należy dokonywać na konto PTTK w Sieradzu.
  • Przedstawiony program ma charakter informacyjny, organizator zastrzega sobie prawo do niewielkich zmian .
  • Wycieczka daje możliwość uzyskania punktów: na odznakę krajoznawczą Polski.
  • Wycieczka przeznaczona jest dla członków i sympatyków Oddziału PTTK w  Sieradzu i ma na celu poznanie ciekawych  obiektów przyrodniczych  i kulturowych .
  • Wyjazd nie ma charakteru komercyjnego, odbywa się na zasadach samoorganizacji i jest imprezą non- profit.