07-10.05.2020 r. 

1 dzień

Wyjazd z Sieradza o godz. 05.00. Przejazd do stolicy Słowackiej Republiki Bratysławy – zwiedzanie miasta: zamek bratysławski - panorama miasta i Dunaju ze wzgórza zamkowego, katedra św. Marcina, ratusz, Pałac Prymasowski, Pałac Grassalkovichów - siedziba prezydenta Słowacji, starówka. Przejazd do Budapesztu  do hotelu – zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

2 dzień

Śniadanie. Budapeszt – zwiedzanie miasta: Budynek Parlamentu - symbol stolicy Węgier i całego kraju. Położony nad Dunajem, w dzielnicy Peszt jest jednym z najstarszych i najbardziej znanych gmachów państwowych w Europie. Zwiedzanie  Bazyliki św. Stefana, w której przechowywana jest najważniejsza relikwia kraju - prawica pierwszego króla Węgier. Wzgórze Zamkowe: Zamek Królewski, Plac św. Trójcy, kościoła św. Macieja (miejsca koronacji i ślubów królewskich), Baszta Rybacka. Czas wolny - spacer po najstarszej dzielnicy Obuda (zamieszkana była już w czasach rzymskich, zobaczyć można wiele fragmentów ówczesnej zabudowy). Obiadokolacja. Przejazd na przystań nad Dunajem - wieczorny rejs statkiem. Wzgórze Gellerta – panorama na pięknie oświetloną stolicę kraju. Nocleg.

3 dzień

Śniadanie. Budapeszt – zwiedzanie miasta m.in.: Plac Bohaterów - który jest największym placem w mieście,  pomnik Milenium - postawiony w roku 1896 z okazji rocznicy tysiąclecia powstania Państwa Węgierskiego. Zwiedzanie niezwykłej budowli - Zamku Vajdahunyad  (kompleks budynków o różnych stylach architektonicznych - gotyk, renesans i barok) umiejscowionej w ukochanym przez mieszkańców Lasku Miejski. W 1991 roku cały zamek uznano za zabytek narodowy. Wielka Hala Targowa, czyli węgierska Vásárcsarnok, wzniesiona w Peszcie tuż przy zjeździe z Mostu Wolności – największe, zadaszone o stalowej konstrukcji targowisko w całe stolicy – czas wolny na ew. zakupy. Wyjazd kolejką linową (krzesełkową) na Górę Jana (János hegy) – najwyższe wzgórze Budapesztu Wejście na wieżę widokową (Erzsébet-kilátó czyli Wieża Elżbiety) – panorama na miasta i otaczające Budapeszt wzgórza. Czas wolny na skosztowanie tradycyjnego przysmaku – langosza. Obiadokolacja w czardzie węgierskiej połączona z programem folklorystycznym i degustacją węgierskich win.  Powrót do hotelu na nocleg.

4 dzień

Śniadanie. Przejazd do Egeru – zwiedzanie klasycystycznej katedry (druga co do wielkości świątynia na Węgrzech), plac Istvana Dobo, barokowy kościół Minorytów. Spacer pod górujący nad starym miastem Zamek (II połowa XIII w). Tam właśnie w roku 1552 bronił się przed wojskiem tureckim wraz z dwutysięczną załogą Istvan Dobo - bohater narodowy. Oblężenie to zostało opisane w eposie węgierskim "Gwiazdy Egeru", gotycki Pałac Biskupi. Zwiedzanie wiekowych piwniczek wykutych w skale wulkanicznej, mieszczących się w Dolinie Szepasszony (czyli Pięknej Pani) – degustacja z możliwością zakupu win w licznych piwnicach bezpośrednio od producentów. Planowany przyjazd do Sieradza ok. godz. 23:30.

Koszt na osobę przy grupie 45 os.:

Dla członków PTTK z aktualnie opłaconą składką - 970 zł

Dla pozostałych - 1 000 zł

W momencie zapisu wymagane wpłacenie zaliczki w wysokości 400 zł

 

Świadczenia zawarte w cenie:

Przejazd komfortowym autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota - przewodnika, 3 noclegi w hotelu **/*** (pokoje 2, 3 os. z łazienkami) w Budapeszcie lub okolicy, wyżywienie: 3 śniadania i 3 obiadokolacje, ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL z włączeniem chorób przewlekłych (10.000 euro) i bagaż (1.000 zł) SIGNAL IDUNA, opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os.).

Cena nie zawiera:

biletów wstępu, lokalnych przewodników, dopłaty do regionalnej kolacji oraz innych obligatoryjnych opłat [ok. 45 EUR/os. + 4.000 HUF/os].

Uwaga:

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).