W sobotę 20. lipca prawie 30 rowerzystów wzięło udział w kolejnym rajdzie z cyklu „Zwiedzam Sieradz na rowerze”.

Tematem wycieczki były walory przyrodnicze, krajoznawcze i turystyczne rzeki Warty.

Pierwszym punktem programu było obejrzenie interaktywnej wystawy „Warta - rzeka życia”. Uczestnicy rajdu mieli wyjątkową okazję zobaczyć makiety i plansze ilustrujące piękno liczącej 808 km  rzeki Warty na całej jej długości.

Następną atrakcją przygotowaną przez organizatorów było poznanie ścieżki edukacyjnej w parku Adama Mickiewicza.

Przewodnikiem zarówno po wystawie jak i po parku była pani Mirosława Gadaj – edukator ekologiczny, która opowiadała o faunie i florze nadwarciańskich terenów. Słuchacze byli urzeczeni ogromem wiedzy pani przewodnik oraz ciekawą, pełną pasji i ekspresji formą przekazywania informacji.

Następnie rowerzyści udali się w kierunku  „krowiego mostu” nad Wartą, gdzie przygotowany był piknik. W cieniu rozłożystego drzewa nad brzegiem rzeki po słodkim poczęstunku przyszedł czas na tradycyjny konkurs z nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta Sieradza. Tym razem zadaniem było rozwiązywanie krzyżówki i odgadnięcie hasła głównego, które brzmiało „Warta rzeka życia”.Było przy tym dużo zabawy, zdrowej rywalizacji a na wielu twarzach widać było skupienie. Po sprawdzeniu poprawności wykonania zadania uśmiechnięci uczestnicy losowali ciekawe zestawy upominków.

Kiedy już wszyscy się zrelaksowali na łonie przyrody wykonano wspólną fotografią a następnie cała grupa udała się w drogę powrotną na Wzgórze Zamkowe, gdzie odbyło się zakończenie wycieczki.

Rajd został zorganizowany przez Koło Rowerowe „Wagant” i Oddział PTTK przy współpracy z Urzędem Miasta Sieradza.