Pierwszy wyjazd, w którym uczestniczyli członkowie Koła Rowerowego odbył się 30 kwietnia 2016 roku i była to wycieczka na piknik strzelecki w Okręglicy.

Ostatni to wyprawa 25 listopada do miejscowości Zmyślona koło Zapolic, gdzie uczestniczyliśmy w odsłonięciu tablicy upamiętniającej zestrzelenie polskiego samolotu RWD 8 w pierwszych dniach września 1939 r.

W okresie sprawozdawczym odbyliśmy 5 oficjalnych zebrań i 3 towarzyskie.

Od 30 czerwca wszyscy członkowie koła posiadają jednakowe żółte koszulki z emblematem PTTK i herbem Sieradza.

Zorganizowaliśmy 5 sobotnich i 2 niedzielne wycieczki dla członków koła. Wzięliśmy czynny udział w „Rajdzie Szlakiem Sieradzkich Pomników zorganizowanym przez Referat Promocji UM Sieradza (10 września) i Rajdzie Dookoła Jeziorska przygotowanym przez Urząd Gminy w Warcie (24 września).

2 września pojechaliśmy do Belenia aby obejrzeć inscenizację walk na Wartą.

Podczas wrześniowego rajdu PTTK "Szlakiem Walk nad Wartą w 1939 roku" mieliśmy pod opieką kilkudziesięcioosobową grupę rowerową. Podczas tej imprezy jako drużyna braliśmy też udział w konkursie przeciągania liny i siłowania na rękę.

Liczba uczestników poszczególnych wyjazdów członków koła wahała się od 1 do 12 osób, średnio w każdej wycieczce uczestniczyły 4 osoby.

Łącznie przejechaliśmy 303 km, na siodełkach spędziliśmy ok. 28 godzin, średnia długość każdej wycieczki to 31 km.

Wyjeżdżaliśmy przeważnie o godzinie 10.00-11.00. Miejsca zbiórki to Rynek przy fontannie, remiza OSP i stacja paliw Shell.

Podczas wycieczek zwiedziliśmy 8 kościołów, 1 kapliczkę, 2 bunkry, 2 obiekty hydrotechniczne, 2 miejsca zestrzeleń lotników we wrześniu 1939, 3 cmentarze, gościliśmy w trzech domach: u Ewy Wicherek, Małgorzaty Grzelak i w Zmyślonej u państwa Wilków.

Przekroczyliśmy 7 mostów: nad Wartą, Żegliną i Myją.

Pogoda przeważnie dopisywała, raz pokonaliśmy część trasy w lekkim deszczu, raz musieliśmy skrócić wycieczkę z powodu ulewnego deszczu, trasę ostatniej wycieczki pokonywaliśmy w temperaturze ok. 6 ˚ C

Przy różnych okazjach mówiono o nas w mediach: Sieradzkiej TVMedia, Radiu Łódź oraz na portalach internetowych Sieradz Nasze Miasto i Nasze FM.

Obszerne relacje fotograficzne ze wszystkich wyjazdów były na bieżąco zamieszczane na profilu facebooka PTTK.

Istnienie Koła Rowerowego "Wagant" można było zauważyć również w innych regionach kraju i za granicą: pp Galasowie ubrani w nasze organizacyjne koszulki pokonali na rowerach przełom Dunajca docierając do Czerwonego Klasztoru.