Oddział PTTK w Sieradzu organizuje po raz drugi konkurs krajoznawczy „Wiesz skąd jesteś – wiesz kim jesteś”. Tematyka konkursu obejmuje wiedzę o ziemi sieradzkiej oraz regionie łódzkim. Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z okolic Sieradza. Eliminacje szkolne odbędą się w ostatniej dekadzie maja, a finał w dniu 14.06.2019 r. w Bibliotece Powiatowej w Sieradzu o godz. 9:00.  

            Nauczycielom, którzy zgłoszą grupy na konkurs zostaną wysłane pytania do etapu szkolnego. Należy wyłonić pięciu uczestników, którzy wezmą udział w finale. Podczas finału oceniana będzie wiedza oraz prezentacja przygotowana przez uczestników, która powinna trwać ok. kilku minut. Podczas pokazu zawodnicy mogą zaprezentować dowolną miejscowość lub obszar związany z tematyką konkursu. Uczestnicy finału pracują wspólnie, w grupie, tzn., że mogą naradzać się przed udzieleniem odpowiedzi.

            Szkoły, które chcą wziąć udział w konkursie proszone są o zgłoszenie tego faktu do dnia 24 maja 2019 r. na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.