Szwajcaria Saksońska i Czeska oraz Drezno

09-12.05.2024 r.

Program - propozycja:

1 dzień

wyjazd z Sieradza godz. 06.00. Przejazd przez Kraków, Katowice, Wrocław, Zgorzelec do Frýdlantu – zwiedzanie jednego z największych i najważniejszych zabytków w północnych Czechach. Rozległy, bogato zdobiony zamek renesansowy z obszernymi zbiorami o niezmiernej wartości historycznej i artystycznej łączy w sobie dwie cechy architektoniczne: średniowieczny zamek i renesansowy pałac. Ten piękny zamek został zbudowany ok połowy XIII i posiada wieloletnią i fascynującą historię. Przez jego komnaty przewinęło się wiele ważnych dla tego regionu postaci, a w murach odcisnęło swe piętno co najmniej kilka stylów architektonicznych. Obiadokolacja w restauracji. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. 

2 dzień

śniadanie, przejazd do Szwajcarii Saksońskiej. Bastei wspaniały widok z punktu widokowego na Dolinę Łaby (wysokość ok. 200 m.). Koenigstein - zwiedzanie największej saksońskiej twierdzy górskiej w Europie z XIII wieku (nigdy nie zdobytej!) z najgłębszą studnią w Saksonii. Przejazd do Stolpen - zwiedzanie zamku, w którym przez 49 lat więziona była hrabina Cosel. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień

śniadanie, Szwajcaria Czeska: wyjątkowy zabytek przyrody - Pravčická Brána (Prawczicka Brama), spacer na największą naturalną bramę skalną (z piaskowca) znajdującą się na naszym kontynencie. Spływ łodziami malowniczym przełomem rzeki Kamenice - głęboką doliną rzeczną wyżłobioną erozyjną działalnością rzeki, w mezozoicznych warstwach kredowych piaskowców środkowego turonu. To jedna z wielu atrakcji turystycznych Czeskiej Szwajcarii, gdzie wzdłuż wodnego biegu rzeki układają się piaszczyste aluwialne osady. Przejazd do Děčina - spacer po malowniczym rynku miasta. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.  

4 dzień

śniadanie, przejazd do Drezna, zwiedzanie „miasta baroku”: spacer po Starówce, Zwinger - architektoniczny klejnot miasta. Powrót do kraju przez Zgorzelec, Legnicę, Katowice, Kraków. Planowany przyjazd do Sieradza ok. godz. 24.00.

Koszt uczestnictwa przy grupie:

  • 35 osób: 1550 zł/os.
  • 40 osób: 1450 zł/os.

Świadczenia zawarte w cenie:

przejazd komfortowym autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka wykwalifikowanego pilota - przewodnika, 3 noclegi w  hotelu *** (pok. 2 i 3 os. z łazienkami), wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje, ubezpieczenie: NNW (15.000 zł), KL z włączeniem chorób przewlekłych (10.000 euro) i bagaż (1.000 zł) SIGNAL IDUNA,  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

  • koszt dodatkowy stanowią: bilety wstępu, lokalni przewodnicy oraz inne obligatoryjne opłaty: 800 CZK/os. oraz 60 EUR/os.

Uwaga:

  • uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny dowód tożsamości (dowód osobisty lub paszport).
  • kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
  • spacer na Prawczicką Bramę wymaga dobrej kondycji! Sugerujemy również zabranie wygodnego i sprawdzonego obuwia.
  • zaliczkę w wysokości 350 zł należy wpłacić do dnia 15.03.2024, pozostałą kwotę do 15.04.2024