Zainteresowanych wycieczką do Portugalii uprzejmie prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki do końca stycznia 2023 w kwocie 1000 zł.


DZIEŃ 1 (23.06.2023 – piątek) PRZYLOT: LOTNISKO LIZBONA – HOTEL, NOCLEG W FATIMIE 

Po południu (godzina do ustalenia) zbiórka na Lotnisku Chopina w Warszawie. Wieczorny przelot na lotnisko w Lizbonie. Następnie transfer do hotelu. Przejazd do hotelu w Fatimie. Nocleg.

 

DZIEŃ 2 (24.06.2023 – sobota) FATIMA – OBIDOS - ALCOBAÇA – NAZARE, NOCLEG W FATIMIE

Śniadanie w hotelu. Na początku w FATIMIE zwiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Następnie udamy się do OBIDOS uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Potem odkryjemy ALCOBAÇA, gdzie znajduje się Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów. Budowla wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na koniec krótki postój w NAZARÉ, typowej portugalskiej wioski rybackiej (+ Sitio – punkt widokowy). Powrót do Fatimy. Obiadokolacja i nocleg. Dla chętnych możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

DZIEŃ 3 (25.06.2023 – niedziela)  ZWIEDZANIE LIZBONY, NOCLEG W FATIMIE

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd w kierunku stolicy Portugalii. W LIZBONIE zatrzymamy się w słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Następnie przejedziemy do najstarszej dzielnicy Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego, a także punkt widokowy Santa Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Zwiedzanie najważniejszych ulic i placy w Lizbonie (Baixa): Praça de Comercio, Plac Rossio (serce z Lizbony), Rua Augusta, Praça Restauradores. Na koniec przystanek w nowoczesnej dzielnicy Parque das Nações (Park Narodow), zbudowanej dzięki temu, że Lizbona gościła targi Expo’98 (uzależnione od dostępnego czasu). Powrót do hotelu w Fatimie na obiadokolację i nocleg. Po obiadokolacji możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

DZIEŃ 4 (26.06.2023 – poniedziałek)    TOMAR – COIMBRA, NOCLEG W FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Przejazd do TOMAR – miasta założonego w 1157 roku przez Templariuszy. Zwiedzanie zespołu klasztornego Convento de Cristo. Następnie udamy się do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii, typowo akademickiej miejscowości, która słynie z różnego rodzaju imprez i festiwali. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie.. Jest to również miasto, w którym większość swojego życia spędziła siostra Łucja, jedna z trojga rodzeństwa, która doświadczyła objawień Maryi w 1917 r. Po zwiedzaniu czas wolny na starym mieście.  Możliwość zorganizowania pokazu FADO przy lampce wina (ok. 15 Euro/os.) Przyjazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 5 (27.06.2023 – wtorek)  AVEIRO , NOCLEG W FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Wycieczka do Aveiro z rejsem po kanałach połączona z degustacją Ovo Mole (tradycyjnego portugalskiego lokalnego słodkiego specjału z regionu miasta Aveiro) – ok. 15 Euro/osobę. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 6 (28.06.2023 – środa)  DZIEN WOLNY, NOCLEG W FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na plażowanie. Obiadokolacja i nocleg. 

 

DZIEŃ 7 (29.06.2023 – czwarte)   CALODZIENNE ZWIEDZANIE PORTO, NOCLEG W FIGUEIRA DA FOZ

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto, Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka i Sé – katedry. Opcjonalnie Rejs po rzece DOURO (ok. 50 min) – ok. 12 Euro/os., a następnie również opcjonalnie wizyta połączona z degustacja w jednej z wytwórni win Porto – ok. 12 Euro/os.. Czas wolny w historycznym centrum miasta. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

 

DZIEŃ 8 (30.06.2023 – piątek)  SINTRA – CABO DA ROCA – LOTNISKO LIZBONA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do SINTRY – dawnej letniej rezydencji portugalskich monarchów, położonej w uroczej okolicy, wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisanej na listę UNESCO. Spacer malowniczymi uliczkami, przejście pod Palácio da Pena, usytuowanego na szczycie wzgórza nad Sintrą. Przejazd na najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy – CABO DA ROCA. Obiadokolacja. Późnym wieczorem przejazd na lotnisko. Po północy wylot do Polski. 

 

DZIEŃ 9 (01.07.2023 – sobota)

Przylot do Polski ok. 6.00 rano. Zakończenie imprezy.

 

Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach. Cena uzależniona jest od ilości uczestników i terminu wycieczki.

Przedstawiona propozycja jest wstępną symulacją i nie stanowi oferty handlowej.

 

Cena: 799 zł/os. + 630 Euro/os. (przy 30 uczestnikach płacących)  699 zł/os. + 590 Euro/os. (przy 35 uczestnikach płacących)

            599 zł/os. + 560 Euro/os. (przy 40 uczestnikach płacących)

 Świadczenia wliczone w cenę:

 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją
 • 7 noclegów w hotelach 3 gwiazdkowych w pokojach z łazienkami
 • 7 śniadań
 • 7 obiadokolacji
 • woda oraz ¼ litra wina do obiadokolacji
 • Opieka polskojęzycznego pilota wycieczki
 • Lokalni przewodnicy (2,3,4,7 i 8 dnia wycieczki)
 • ubezpieczenie KL i NNW
 • opłaty parkingowe
 • opłaty drogowe

 

Cena nie obejmuje:

 • biletu lotniczego na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa ( 1100 – 1900 zł w 2 strony w zależności od przewoźnika i tego czy lot bezpośredni czy z 1 przesiadką) - wraz z walizką 10 kg o wymiarach 55 x 40 x 20 cm oraz plecakiem o wymiarach 40 x 30 x 20 cm
 • ewentualnego bagażu rejestrowanego o wadze 20 lub 32 kg (ok. 450 – 500 zł)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ( 60 Euro / osobę, w zależności od ilości wybranych wstępów)
 • wycieczek fakultatywnych (m.in. pokazu FADO – 15 Euro/os., rejsu po kanałach w Aveiro – 15 Euro, rejsu po Rzece Douro – ok. 12 Euro, degustacji win w Porto – ok. 12 Euro)
 • napojów do obiadokolacji (poza wodą i ¼ litra wina)
 • napiwków (10 EURO/os.)
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego (800 zł/os.)