Biskupin

Biskupin chata wnetrze kuchnia.jpg
By I, Ludek, CC BY-SA 3.0, Link

Muzeum archeologiczne w Biskupinie. Osada jest jednym z nielicznych stanowisk archeologicznych w Polsce zawierających pełnowymiarowe rekonstrukcje wału obronnego, falochronu, bramy, ulic i budynków mieszkalnych. Rekonstrukcje te są cyklicznie wymieniane na nowe w związku z potrzebą ich aktualizacji w wyniku dokonania nowych ustaleń naukowych.

Wenecja

Wenecja Museum (1).jpg
By Paweł Nowicki - Praca własna, CC BY-SA 2.5, Link

Muzeum Kolei Wąskotorowej. Do eksponatów Muzeum należy głównie tabor wąskotorowy, który w czasach dawniejszych funkcjonował m.in. na Żnińskiej Kolei Powiatowej oraz Bydgosko-Wyrzyskich Kolejach Dojazdowych. Część wystawianych wagonów i lokomotyw jest otwarta i umożliwia zwiedzanie ich wewnątrz. Wystawiony w muzeum wagon pocztowy pełni funkcję sklepiku z pamiątkowymi pocztówkami. W ekspozycji znajdują się także urządzenia techniczne, używane dawniej na liniach kolei wąskotorowych – m.in. obrotnica kolejowa, budka dróżnika, czy żuraw wodny dla parowozów.

Żnin

Żnin, Śniadeckich.jpg
By Andrzej Łuczak, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - Praca własna, CC BY 3.0, Link

Ciekawe miasto w województwie kujawsko-pomorskim, leżące nieco na południowy zachód od Bydgoszczy, pomiędzy Jeziorem Dużym Żnińskim i Jeziorem Małym Żnińskim.

Wyjazd

godzina 6.00 – parking ZUS

ok 21

Koszt uczestnictwa

członkowie PTTK 90 zł/os.

pozostali 100 zł/os.

Przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota – przewodników, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
Ubezpieczenie NNW

Wycieczka przeznaczona jest dla członków i sympatyków Oddziału PTTK w Sieradzu i ma na celu poznanie ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych.