PAŁAC W WILANOWIE

Pałac w Wilanowie – elewacja zachodnia
By Marcin Białek - Praca własna, CC BY-SA 3.0, Link

Pałac królewski wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery według projektu Augustyna Wincentego Locciego, zachował niezmienioną formę architektoniczną, walory historyczne i artystyczne mimo zaborów, wojen i okupacji.

Zwiedzanie Muzeum Pałacu Króla Jana III - wejście na teren muzeum z przewodnikiem trasą prowadzącą m.in. przez salę tronową, rycerską, gabinet a także sypialnie królewskie. Możliwość wejścia na teren Parku Wilanowskiego, gdzie można zobaczyć neorenesansowy ogródek różany, angielski ogród krajobrazowy oraz park krajobrazowy angielsko-chiński.

MUZEUM LITERATURY

Muzeum Marii Dąbrowskiej w Warszawie 02.JPG
By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, Link

Oddział poświęcony Marii Dąbrowskiej, polskiej pisarce. Jedno z najmniejszych warszawskich muzeów, mieszczące się przy ul. Polnej 40 m. 31, w mieszkaniu w którym Dąbrowska przeżyła 37 lat i napisała większość swoich dzieł, w tym prawie całość "Nocy i dni".

Zwiedzanie Muzeum Marii Dąbrowskiej - wejście do muzeum z przewodnikiem, gdzie poza bogatym księgozbiorem, licznymi pamiątkami
znajdują się tu pamiętające dawnych mieszkańców meble oraz niezwykła pamiątka umieszczona na drzwiach muzeum.

Wyjazd

godzina 7.00 – parking ZUS

Koszt uczestnictwa

• członkowie PTTK 90 zł/os.
  • pozostali 100 zł/os.

Przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota - przewodników, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów.
Ubezpieczenie NNW

Wycieczka przeznaczona jest dla członków i sympatyków Oddziału PTTK w Sieradzu i ma na celu poznanie ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych.