Program wycieczki

I DZIEŃ - 7 wrzesień 2018 r.

• Zakopane – Gubałówka, Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku ,Muzeum Tatrzańskie im. Dra Tytusa Chałubińskiego ,
    Wielka Krokiew - Skocznia Narciarska
  • Spacer Doliną Kościeliską

Bardzo przyjemna, spacerowa trasa. Biegnie przez gigantyczną Dolinę Kościeliską- jedną z najśliczniejszych w Tatrach. Oblegana latem i zimą przez rzesze turystów. Wiele ciekawych jaskiń (Mylna, Mroźna, Raptawicka, Miętusia i inne). Prowadzi do schroniska "Ornak", skąd można pójść m.in. na Smreczyński Staw.

II DZIEŃ - 8 wrzesień 2018 r.

• Zabytki w Chochołowie
    • Kościół św. Jacka w Chochołowie- piękna neogotycka budowla z II połowy XIX wieku, stojąca w centralnej części wioski. Świątynia powstała w miejscu wcześniejszego kościółka drewnianego. Przed kościołem stoi kamienny obelisk upamiętniający Powstanie Chochołowskie.
    • Muzeum Powstania Chochołowskiego - muzeum mieści się w zabytkowej góralskiej chacie stojącej dokładnie naprzeciw kościoła, wśród zbiorów prezentowane są nie tylko te związane z powstaniem, ale również z historią, etnografią i kulturą materialną Podhala.
    • Drewniane domy w Chochołowie- ustawione przy głównej drodze, po obu jej stronach, zwykle szczytami do niej drewniane domy stanowią o niesamowitym klimacie tego miejsca. Detale architektoniczne i jasna barwa przyciągają wzrok i podnoszą walory Chochołowa, który wydaje się być żywym skansenem. Na szczególną uwagę zasługuje tu " chałupa z jednej bali" - dom ze ścianą frontową powstałą przed przeszło stu laty z jednego ogromnego pnia jodłowego, ściętego w okolicy Chochołowa.
  • Spacer Doliną Chochołowską
    Dolina Chochołowska– najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich Zajmuje obszar ponad 35 km² i ma długość ok. 10 km.
  • Integracyjne spotkanie w chacie góralskiej

III DZIEŃ - 8 wrzesień 2018 r.

• Bachledka – Słowacka ścieżka w koronach drzew – Słowacja

Około 40 km od Zakopanego, po słowackiej stronie granicy, powstał jedyny w swoim rodzaju kompleks zapewniający niezwykłą rozrywkę i bezpośredni dostęp do pięknej tatrzańskiej przyrody.
Ścieżka w koronach drzew jest obiektem wyjątkowym. Została otwarta 29 września 2017 roku i stanowi połączenie wieży i tarasu widokowego oraz ścieżki edukacyjnej. Łączna długość trasy prowadzącej pomiędzy szczytami drzew to ponad 1200 m. Po drodze można korzystać z dodatkowych atrakcji i poznawać naturę korzystając ze specjalnych tablic informacyjnych. Doskonała lokalizacja w malowniczej Dolinie Bachledowej, na terenie ośrodka Bachledka

Cena :

330 zł – dla członków PTTK
350 zł – dla pozostałych

• Przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota – przewodników, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
  • ubezpieczenie: NNW.

Wycieczka przeznaczona jest dla członków i sympatyków Oddziału PTTK w Sieradzu i ma na celu poznanie ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych .

Wyjazd nie ma charakteru komercyjnego, odbywa się na zasadach samoorganizacji i jest imprezą non- profit.