Program wycieczki

I DZIEŃ - Tykocin - Białystok - 17 maj 2018 r.

TYKOCIN (ok. 3 h)

zwiedzanie miasteczka zwanego „perłą baroku”, wizyta w Muzeum w Synagodze , Placu Czarnieckiego, kościoła Św. Trójcy, odbudowanego zamku Zygmunta Augusta.
Przejazd do Białegostoku (30 km)
Po drodze emocjonujące przejście „Kładką przez bagna” w Narwiańskim Parku Narodowym z Waniewa do Śliwna (ok. 1 h) .

BIAŁYSTOK (ok. 3 h)

Założenie pałacowo-ogrodowe Branickich wraz z Muzeum Farmacji , Pałacyk Gościnny, katedra pw. Wniebowzięcia NMP, rynek miejski z ratuszem, fragment Szlaku Esperanto i Wielu Kultur, Sobór św. Mikołaja.

II DZIEŃ – Biebrzański Park Narodowy - 18 maja 2018 r.

Przejazd do Osowca, po drodze zwiedzanie Knyszyna

KNYSZYN, OSOWIEC (ok. 3 h)

Zwiedzanie Twierdzy Osowiec
Spacer kładką edukacyjną przy Forcie II Twierdzy
Przejazd „Carską Drogą” z wyjściem na wieżę widokową na Bagno Ławki oraz na kładkę 400 m „Długa Luka”

III DZIEŃ - Szlak Tatarski – 19 maja 2018 r.

Przejazd przez Krynki do Kruszynian (45 km);

KRUSZYNIANY (1 h)

Zwiedzanie tatarskiego meczetu(1 h); Degustacja potraw tatarskich w agroturystyce „Tatarska Jurta” – przekąski – bułeczki i pieczone pierogi

POCZOPEK (1h)

Spacer w Silvarium w Puszczy Knyszyńskiej (rodzaj śródleśnego ogrodu z mnóstwem atrakcji przyrodniczych na świeżym powietrzu oraz mini muzeum

SUPRAŚL (ok. 3 h)

Zwiedzanie unikatowego Muzeum Ikon z przewodnikiem muzealnym , terenu prawosławnego klasztoru męskiego , objazd i spacer po Supraślu (pałac Buchholtza – obecnie liceum plastyczne, „domy tkaczy”, kościoły św. Trójcy i MB Królowej Polski) (30 km)

IV DZIEŃ - Ziemia Łomżyńska - 20 maja 2018 r.

Przejazd do Drozdowa (ok. 60 km)

DROZDOWO (ok. 2 h)

Zwiedzanie Muzeum Przyrody w dawnym dworku Lutosławskich wraz ze ścieżką przyrodniczą „Ostoja Drozdowska”

NOWOGRÓD (ok. 2 h)

Zwiedzanie Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika

ŁOMŻA (ok. 2 h)

zwiedzanie tego najstarszego miasta w obecnym województwie podlaskim: gotycka katedra św. Michała Archanioła, Stary Rynek z ławeczką Hanki Bielickiej, klasztor i kościół kapucynów, Brama Napoleona, kamienice przy ul. Dwornej.

Wyjazd

godz. 5:30 – parking ZUS

Cena wycieczki:

600 zł - dla członków PTTK
620zł - dla pozostałych

przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, opieka pilota – przewodników, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów ubezpieczenie: NNW.

Wycieczka przeznaczona jest dla członków i sympatyków Oddziału PTTK w Sieradzu i ma na celu poznanie ciekawych obiektów przyrodniczych i kulturowych .

Wyjazd nie ma charakteru komercyjnego, odbywa się na zasadach samoorganizacji i jest imprezą non- profit.